Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Mydlovarská pouť

Mydlovarská pouťV neděli 16. 6. 2019 se při příležitosti svátku Nejsvětější Trojice koná pod záštitou SDH Mydlovary a obce mydlovarská pouť.

Pouťové oslavy budou zahájeny v 6 hodin ráno tradičním budíčkem, spojeným s obchůzkou vsi a návštěvou jednotlivých domů.

Od 14ti hodin bude v kapli Nejsvětější Trojice sloužena poutní mše svatá.

Po jejím skončení, přibližně v 15 hodin, bude slavnostně položen věnec k pomníku padlých ve světových válkách.

Po skončení oficiální části bude tradičně před mydlovarskou hospodou hrát hudba k pouťové zábavě.

Srdečně zve SDH Mydlovary a obec Mydlovary.


Komentáře


 • 15. 6. 2019 22:13
  Petr Ciglbauer
  Pomník padlých

  Prosím opravit jeden detail. Pomník v obci Mydlovary byl postaven v r. 1921, na památku vojínů padlých v tak zvané Velké válce (I. světová válka). V II. světové válce nebyla žádná oběť z obce Mydlovary.
  S přátelským pozdravem.
  Petr Ciglbauer


 • 17. 6. 2019 10:37
  Hana Chalupská
  Odpověď

  Dobrý den, vážený pane Ciglbauere, děkuji za zásadní připomínku a poučení mě, naplavené..., nicméně si dovolím setrvat na svém. To, že pomník na návsi věnují občané Mydlovar v roce 1921, lze v dnešní době poměrně snadno "vygůglit" i na internetu, stejně jako počty padlých. Já jsem ale i u tohoto pomníku pokládala věnec padlým ve všech světových válkách, a byla jsem vděčná, že tak mohu učinit. Alespoň toto symbolické gesto. Věřím, že ani těch 16ti na pomníku výslovně jmenovaných se to nijak nedotklo. V Kanadě vozí lidé na autech samolepku s textem: Když nemůžeš stát za svými vojáky, jdi si stoupnout před ně. S přáním pěkného dne, H. Chalupská.


Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů