Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Pořizování záznamů z veřejného zasedání zastupitelstva

Pořizování záznamů z veřejného zasedání zastupitelstvaO průběhu zasedání pořizuje obec zápis, který musí být uložen na obecním úřadu k nahlédnutí. Obsah jednání zastupitelstva může být zveřejňován i způsoby umožňujícími dálkový přístup (online streamování, zveřejněné zvukové záznamy, zveřejňování dokumentů určených k projednání v zastupitelstvu apod.).

Někteří členové zastupitelstva obce se ve svých programových prohlášeních zavázali ke zveřejňování obsahu jednání zastupitelstva způsoby umožňujícími dálkový přístup. Svá předvolební prohlášení se pokusili prosadit na zasedání zastupitelstva dne 20. 11. 2018, kde starostka obce navrhla přijmout usnesení v tomto znění: zastupitelstvo obce Mydlovary schvaluje pořizování zvukového záznamu z veřejného zasedání zastupitelstva obce. Bohužel, tento návrh nebyl zastupitelstvem obce přijat (proti se vyslovili 4 zastupitelé, 1 se zdržel hlasování, pro přijetí se musí vyslovit nadpoloviční většina všech zastupitelů).


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů