Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Pozvánka na veřejné projednání

Pozvánka na veřejné projednáníSrdečně zveme všechny občany na veřejné projednání, které se bude konat dne 12. 11. 2019 od 18ti hodin na obecním úřadu v Mydlovarech. Na programu veřejného projednání bude:

1.       Stav obecních lesů

V součinnosti s odborným správcem byla provedena obhlídka stavu obecních lesů, při které bylo zjištěno, že v důsledku dlouhodobého sucha a kůrovcové kalamity je aktuálně v lesích cca 260m3 suchého dřeva, které je třeba zpracovat. Dřevo je nabízeno občanům pro samovýrobu, zájem však není takový, aby se podařilo veškeré suché dřevo zpracovat. Zastupitelstvem obce byl projednán postup, kdy by obec zadala veřejnou zakázku na zpracování dřeva, a dřevo pak následně buď využila jako stavební, nebo prodávala jako hotové palivové (ne každý zájemce o palivové dříví je současně schopen těžit dřevo v samovýrobě). Vzhledem k aktuálnímu množství suchého dřeva a prognózám stavu lesů obecně do dalších let jsou možnosti a způsoby zpracování dřeva předloženy k široké diskuzi v rámci veřejného projednání.

2.       Pozemkové úpravy katastru obce Mydlovary

Na zasedání zastupitelstva obce byl předložen návrh na zahájení pozemkových úprav jakožto změn právního stavu pozemků, jimiž se ve veřejném zájmu prostorově a funkčně uspořádávají pozemky, scelují se nebo dělí a zabezpečuje se jimi přístupnost a využití pozemků a vyrovnání jejich hranic tak, aby se vytvořily podmínky pro racionální hospodaření vlastníků půdy. Řízení o pozemkových úpravách se zahajuje z podnětu Státního pozemkového úřadu, pokud se pro to vysloví vlastníci půdy nadpoloviční výměry zemědělské půdy v dotčeném katastrálním území. Cílem veřejného projednání je seznámit občany s podaným návrhem.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů