Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Rozhodnutí o otázce navržené k rozhodnutí v místním referendu.

Rozhodnutí o otázce navržené k rozhodnutí v místním referendu.Podle zákona o místní referendu (§13) zastupitelstvo obce neprodleně vyrozumí zmocněnce o přijatém usnesení a zároveň toto usnesení vyvěsí na úřední desce příslušného obecního úřadu po dobu 15 dnů.

V rozporu s ustanovením § 13 odst. 2 zákona o místním referendu usnesení č. 55/2018 nebylo zveřejněno na analogové úřední desce. Na elektronické úřední desce bylo zveřejněno vyrozumění zmocněnce, nikoliv usnesení č. 55/2018. Především však, usnesením č. 55/2018 je stanoven termín konání místního referenda na sobotu dne 21. 12. 2018, když dne 21. 12. 2018 byl pátek.

Z uvedených nedostatků nelze považovat referendum za legálně vyhlášené, jeho výsledky by byly napadnutelné, a není tak možné, a ani odpovědné referendum, které nebylo vyhlášeno v souladu se zákonem, konat. Zastupitelstvo obce však k naplnění cíle, a sice získání názoru občanů na předloženou věc, kterou je provozování sběrného dvora v Mydlovarech, zvolí cestu veřejné ankety, která bude spuštěna v nejbližších dnech na www stránkách obce.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů