Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Úvodní stránka > Aktuality > Výše odměny neuvolněného člena zastupitelstva obce za měsíc v případě výkonu více funkcí

Výše odměny neuvolněného člena zastupitelstva obce za měsíc v případě výkonu více funkcíNeuvolněný člen zastupitelstva obce může být souhrnně odměňován maximálně za výkon tří funkcí, i přesto, že vykonává více než tři funkce. Konkrétně může být odměňován jen za souběžný výkon člena rady obce, předsedy nebo člena výboru zastupitelstva obce, předsedy nebo člena komise rady obce anebo předsedy nebo člena zvláštního orgánu obce. Do tohoto honorovaného souběhu nesmí být započítáván výkon funkce člena zastupitelstva (míněn je výkon funkce člena zastupitelstva obce bez dalších funkcí).

Zastupitelstvo obce Mydlovary v souladu s § 74 odst. 3 zákona o obcích usnesením č. UZ-4-1/18 stanovilo, že při souběhu výkonu více funkcí (neuvolněný předseda/člen některého z výborů se odměna neuvolněnému členovi zastupitelstva obce poskytne jako součet maximálně 2 nejvyšších zastupitelstvem stanovených odměn za jím zastávané funkce.

Obec ze zákona zřizuje kontrolní a finanční výbor, které jsou nejméně tříčlenné. Souběhem funkcí došlo ke kumulaci odměn, nicméně změna je v tom, že zatímco za předchozího zastupitelstva byla odměna poskytována šesti zastupitelům, nyní, vzhledem k odmítnutí ostatních navrhovaných členů, je odměna kumulována třem zastupitelům, kteří vykonávají stejný počet šesti funkcí.


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat my, a to pro možnost vám odpovědět. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů